Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Ücretsiz Yüzme Kurslarına 2 Bin 200 Başvuru
Ücretsiz Yüzme Kurslarına 2 Bin 200 Başvuru

Yenimahalle Belediyesi’nin ilçenin minik sakinlerine karne hediyesi olarak düzenlediği ücretsiz yüzme kursları çocukların yoğun ilgisi eşliğinde start verdi. 2 bin 200 Yenimahalleli çocuğun kayıt yaptırdığı ücretsiz yüzme kursları dört hafta boyunca devam edecek.

Yenimahalle Belediyesi tarafından ilçenin 5 farklı noktasına konumlandırılan yüzme havuzlarında düzenlenen yüzme kurslarında 4-14 yaş arasındaki tüm çocuklar ücretsiz yüzme öğrenebiliyor.Yenimahalle Belediyesi’nin minik sakinler için düzenlediği ücretsiz yüzme kursları Ata Yüzme Havuzu, Prof. Dr. Mehmet Haberal Yüzme Havuzu, Bülent Ecevit Yüzme Havuzu, Hacı Sabancı Yüzme Havuzu ve Turgut Özakman Yüzme Havuzu’nda 10 Mart tarihine kadar sürecek.

Yatırımda ilk sırayı çocuklarımıza veriyoruz

Yenimahalle’de yatırımın her zaman çocukların ve gençlerin eğitimine ve sportif faaliyetlere yönelik yapıldığını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi olarak çocuklarımızın eğitimine ve donanımlı bireyler olarak yetişmesine büyük önem veriyoruz. Bu nedenle ne yatırım yapıyorsak ilk sıraya eğitimi koyuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmanın yolu çocuklarımızı çağın gereklerine uygun, iyi eğitim almış, sorgulayan ve üreten bireyler olarak yetiştirmekten geçiyor. Geleceğin söz sahibi bireyleri Yenimahalle’den çıksın istiyoruz ve bu düşünceyle çocuklarımızın geleceğini hesaplayarak dört dörtlük bir ilçeyi inşa etmek için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz” dedi.