Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Yenimahalle’den Kurban Bayramına Hazırlık
Yenimahalle’den Kurban Bayramına Hazırlık

Yenimahalle Belediyesi, ilçede bulunan mezarlıklar,cami ve mescitlerdeKurban Bayramı için bakım ve temizlik çalışması yapıyor.

Bayram dönemlerinde ziyaret ve ibadet için yoğunluk yaşanan cami ve mezarlıklarda çalışmalarını sıklaştıran belediye ekipleri aralıksız çalışıyor.

Camiler ve mezarlıklarda temizlik çalışması

Haşere oluşumunu engellemek için camilerde ilaçlama çalışması yapan ekipler, camilerde bulunan halıları süpürerek temizlik gerektiren alanlarda hummalı bir çalışma yürütüyor.

Kabristan ziyaretleri için mezarlık temizliğini de ihmal etmeyen ekipler Susuz, Memlik, Karacakaya, Yuva, Yakacık, İvedik ve Ergazi mahalleleri mezarlıklarını ve Abalı Baba Türbesi’nitemizleyerek çiçek sulama, çim biçme, yabani otların temizlenmesigibi işlemleri etraflıca yapıyor.

“Huzurlu bir bayram için çalışıyoruz”

Yenimahalle Belediyesi olarak vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için tüm personelin seferber olduğunu belirten Yaşar, "Bayram boyunca gerek mezarlıklarda gerekse camilerde yoğunluk yaşanıyor. Ekiplerimiz kabristan ziyaretlerinde vatandaşın sıkıntı yaşamaması adına bayram öncesi temizlik çalışmaları yapıyor. Yenimahalle’de Kurban Bayramının huzurlu geçmesi adına çalışmaya devam edeceğiz. Kurban Bayramının ülkemize barış ve huzur getirmesini temenni ediyor, tüm hemşerilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.