Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

20 Bin Çocuk Tiyatro Festivali'nde Buluştu
20 Bin Çocuk Tiyatro Festivali'nde Buluştu

Yenimahalle Belediyesi’nin sömestr tatiline giren çocuklar için düzenlediği Tiyatro Festivali’ne 20 bine yakın çocuk katıldı.

Yenimahalle Belediyesi, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde 2’şer seans olarak sahnelenen Karlar Ülkesi Olaf’ın Rüyası, Yaramazlar Sirki, Sevimli Kahramanlar Hayal Adası’nda, Aslan Kral ve Şirinler adlı tiyatro oyunları ile çocuklara tatil keyfi yaşattı.

Şirinler oyunu ile final yapıldı

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen festivalin son gününde, Şirinler’i izlemek için uzun kuyruklar oluşturanminik ziyaretçiler, keyif dolu 2 saat geçirdi.

Sömestr boyunca eğlenceli ve eğitici çocuk oyunlarıyla başkentli çocukları buluşturduklarını dile getiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Her yıl çocuk, genç, yaşlı demeden herkesi birbirinden güzel etkinliklerle ücretsiz olarak buluşturuyoruz. Başkentli çocuklar tatillerini ilçemizde doya doya geçirdi. Ailelerden çok güzel geri dönüşler aldık. Etkinliklerimizle çocuklar çok mutlu oldu. Yenimahalle Cumhuriyetin ilçesidir. Yenimahalle’de yaşamak ayrıcalıktır” dedi.