Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Başkan Yaşar; "Öncelik Kadın ve Çocuklarda"
Başkan Yaşar; "Öncelik Kadın ve Çocuklarda"

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,Şentepeli kadınlarla Barıştepe Mahallesi Yenimahalle Evi’nde düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Yenimahalle’de 2009 yılından bu güne yapılan yatırımlara değinen Yaşar, “İlçemizin her mahallesine eşit hizmet götürdük. Göreve geldiğimizde Şentepe’nin alt yapıdan üst yapıya, eğitimden spora birçok eksiği bulunuyordu. Yaptığımız yatırımlar ve hizmetlerle bambaşka bir Şentepe inşa ettik” dedi.

Hedefimiz Yenimahalle’yi 1’inci sıraya taşımak

Yenimahalle’de her yurttaşı eşit gördük diyerek sözlerini sürdüren Yaşar, “Cumhuriyetin ilçesi Yenimahalle’yi yaşamaktan keyif alınan ve ulaştığı gelişmişlik seviyesiyle adından söz ettiren bir konuma taşımak için yola çıktık. 15 yılda alt yapı, kültür, sanat, eğitim, spor gibi farklı alanlarda yaptığımız projeler ve hizmetlerle ilçemizi gelişmişlik sıralamasında 180’inci sıralardan 5’inci sıraya ulaştırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Daha yapacak çok işimiz var. Yenimahalle’yi 1’inci sıraya taşımak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Çocukların daha güzel, barış ve sevgi içerisinde yaşayabilecekleri bir Türkiye istiyorum. Kin ve nefretle ailede yönetilmez devlet de. Yenimahalle’de cami de yaptık cemevi de. Her yurttaşımızı Cumhuriyetin eşit bir bireyi ve Allah’ın bir kulu olarak görüyoruz. Bizim dinimizde ayrım yapmak ve nefret beslemek yoktur. Yenimahalle’de her yurttaşı eşit görerek halkın verdiği vergiyi yine halka fayda sağlayan projelerle hizmet üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yatırımda ilk sırayı çocuklar ve kadınlara verdik

Yaşar, “Yatırım yaparken ilk sırayı her zaman çocuklara, gençlere ve kadınlara verdik. Bu nedenle ilçemizin 21 ayrı noktasına hobi ve meslek edindirme kursları, Yenimahalle Evleri ve çocuklarımızın iyi eğitim almasını amaçlayarak Destek Eğitim Merkezleri konumlandırdık. Her yıl 5 bine yakın çocuğumuz bu merkezlerde ücretsiz olarak eğitim alarak sınavlara hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl öğrencilerimizin yüzde 65’i Türkiye’nin en başarılı üniversitelerine girmeye hak kazandı. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çağdaş ve kaliteli eğitim alması için durmaksızın çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.