Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Binlerce Vatandaş Yenimahalle Polikliniği'nde Muayene Oldu
Binlerce Vatandaş Yenimahalle Polikliniği'nde Muayene Oldu

Türkiye’nin ilk ruhsatlı belediye polikliniği olan Yenimahalle Belediyesi Polikliniği, binlerce vatandaşa sağlık hizmeti verdi. Belediye binası içerisinde bulunan poliklinik, sadece kurum çalışanlarının değil vatandaşların da ilk tercihi oldu.

Uzman doktorlar tarafından evde muayene

Poliklinikte uzman doktorlar tarafından muayene edilen vatandaşlar, aynı zaman da ilaç da yazdırabiliyor. Vatandaşların poliklinikten yararlanabilmesi için gerekli şartları sağladıklarını dile getiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Ruhsat aldığımız günden bu yana vatandaşlarımız polikliniğimizden yararlanıyor. Halk sağlığı her şeyden önemli, bunun için sadece kurum çalışanlarımıza değil vatandaşlarımıza da hizmet verebilmek bizleri mutlu ediyor. Vatandaşlarımıza zaten evde sağlık hizmeti veriyorduk. Bunun yanında onlara polikliniğimizde de sağlık hizmeti veriyoruz” dedi.

“41 aile sağlığı merkezi yaptık”

Herkesin sağlık hizmetine rahatça ulaşabilmesi gerektiğinin de altını çizen Yaşar, “Hiçbir vatandaş sağlık hizmetlerine erişimde herhangi bir sıkıntı yaşamamalı. Biz Yenimahalle’de bu sıkıntıları ortadan kaldırdık. Polikliniğimiz ve evde sağlık hizmetimizin yanında belediye olarak görevimiz olmamasına rağmen 41 aile sağlığı merkezi yapıp İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim ettik. Sağlık hizmetini vatandaşlarımızın ayağına götürdük. İlçemizin her mahallesinde vatandaşımız yürüme mesafesinde muayene olabilsinler istedik ve bunu başardık. Vatandaşımızın, hastalıkta sağlıkta her daim yanındayız” dedi.