Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Destek Eğitim Merkezleri Yeni Eğitim Yılına Başladı
Destek Eğitim Merkezleri Yeni Eğitim Yılına Başladı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Destek Eğitim Merkezleri’nde eğitim desteği alan gençlere sınava hazırlık ve okula yardımcı ders kitapları dağıttı.

Demetevler Destek Eğitim Merkezini ziyaret eden Yaşar, öğrencilere yeni eğitim yılında başarılar diledi. Öğrencilere okula yardımcı kitapları dağıtan Başkan Yaşar, “Sizleri çok seviyorum. Yenimahalle’ye yaptığımız her yatırımı sizin geleceğinizi düşünerek yapıyoruz. Eğitiminizi düzgün ve disiplinli bir şekilde alarak, bu ülkeyi çağdaş ve aydınlık yarınlara taşımak zorundasınız” dedi.

Türkiye’yi çağdaş yarınlara sizler taşıyacaksınız

Gençlere sonuna kadar güvendiğini belirterek, öğrencilere seslenen Yaşar, “Yeni eğitim dönemine başlıyorsunuz. Hepinize başarılar diliyorum. Sizlerin iyi yetişmesi ve geleceğe daha iyi hazırlanması için Yenimahalle Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden beri yoğun emek harcıyoruz. Gençlik merkezleri, kütüphaneler, etüt merkezleri, devlet okullarına yaptığımız hizmetler eğitime ne kadar önem verdiğimizin ve yatırımı gençlere yaptığımızın göstergeleridir. Şimdi de Türkiye’de ilk defa üniversite son sınıf ve mezunlara yönelik 750 öğrencinin aynı anda eğitim alabileceği Cumhuriyet Akademisi’ni yakın zamanda Yenimahalle’ye kazandıracağız. Amacımız Cumhuriyetin ilkelerine inanan bir neslin yetişmesidir. Türkiye’yi çağdaş yarınlara taşımak görevi sizlere düşüyor. Bu yolda biz de sizin çağdaş ve çağın gereklerine uygun bir şekilde eğitim görebilmeniz için elimizden gelen tüm desteği veriyoruz ve bu bilinçle her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

2 bin yeni kayıt

Yaşar, “İlçenin 6 ayrı noktasına konumlandırdığımız, ortaokul ve lise gruplarından oluşan Destek Eğitim Merkezlerine bu yıl 2 bin öğrenci kayıt yaptırdı. LGS ve YKS sınavlarına yönelik eğitimlerin verildiği Destek Eğitim Merkezleri vatandaşlardan yoğun başvuru alıyor. Sınavlara hazırlık kurslarının pahalı olmasından dolayı kurslara kayıt yaptıramayan öğrencilerimize yönelik eğitim veriyoruz. Öğretmenlerimiz çocuklarımızın başarısı için büyük özveri gösteriyor. Sınavlara bizim açtığımız eğitim yuvalarında hazırlanan Yenimahalleli gençler, başarılı sonuçlar alarak Ankara’nın sayılı lise ve üniversitelerine kayıt yaptırma şansını yakalıyor” dedi.

Foto Galeri