Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Dev İftar Sofrası Karşıyakada Kuruldu
Dev İftar Sofrası Karşıyakada Kuruldu

Yenimahalle Belediyesi tarafından geleneksek olarak düzenlenen mahalle iftarları aralıksız sürüyor. Karşıyaka Pazaryeri ve Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen mahalle iftarında 2 bin 500 vatandaş aynı sofrada buluştu.

Kur’an tilaveti ve dualar ile başlayan iftar programına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu,belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ramazanın huzurunu birlikte yaşıyoruz

İftar programında vatandaşlara seslenen Başkan Yaşar, “Paylaşmanın ve hoşgörünün önemini bizlere hatırlatan, kin ve nefretin olmadığı, barışın ve kardeşliğin önem kazandığı mübarek Ramazan Ayı’nda her yıl binlerce yurttaşımızla aynı sofrada buluşuyoruz. Ramazan Ayı berekettir, hoşgörüdür. Zengin, fakir ayrımı yapmaksızın herkesin huzur içinde ibadet ettiği aydır Ramazan. Yenimahalle barışın ve huzurun ilçesidir. Kimseyi ayırt etmeden her mahalleye eşit hizmet düşüncesiyle görev yaptığımız Yenimahalle’de kurduğumuz iftar sofralarında vatandaşlarımızla buluşmanın huzurunu yaşıyoruz. Ramazan Ayı’nın tüm dünyada savaşın, kinin ve nefretin son bulmasına vesile olmasını diliyorum” dedi.