Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Kukuli, Başkentli Çocuklarla Buluştu
Kukuli, Başkentli Çocuklarla Buluştu

Yenimahalle Belediyesi, eğitim öğretim yılı ara tatiline giren Başkentli minikleri, “Çocuk Tiyatroları Festivali” kapsamında miniklerin severek izlediği çizgi karakter Kukuli ile buluşturdu.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde çocukların beğenisine sunulan oyuna ebeveynleri ile gelen minikleri, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da yalnız bırakmadı.

Çocuklarımızı bilgisayarlara teslim etmemeliyiz

Oyun başlamadan minikleri ve ailelerini selamlayan Başkan Yaşar, “Çocuklarımızın ara tatillerinin dolu dolu ve eğlenceli geçirmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklarımıza sanatı sevdirmeliyiz. Onları dört duvar arasında akıllı telefonlara ve bilgisayarlara teslim etmemeliyiz. Onlar bizim geleceğimiz, aydınlık yarınlarımız. Şimdiden festivalimize katılan ve katılacak olan tüm çocuklarımıza iyi seyirler diliyorum” dedi.

Festivalde Yenimahalleli miniklerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Yaşar, sahnede Kukili ve arkadaşlarıyla çocukları da kadraja alarak selfie yaptı.

Başkentli çocuklar, Kukuli ile eğlendi

Festivalde, sevimli maymun Kukuli ve en yakın arkadaşları Tinky ve Minky’nin maceralarını izleyen çocuklar, Bakkal Amca Müzikali ile de eğitici şarkılar eşliğinde coştu.

Eğlencenin tavan yaptığı günde çocuklarının mutluluğuna şahit olan aileler, Yenimahalle Belediyesi’ne teşekkürlerini sundu.