Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Okuma Yazma Kursuna Kayıtlar Başladı
Okuma Yazma Kursuna Kayıtlar Başladı

Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YENİMEK),her yıl yüzlerce vatandaşın faydalandığı okuma-yazma branşında yeni dönem için kayıt almaya başladı.

Çeşitli nedenlerden okuma yazma öğrenme fırsatını bulamayan ve büyük zorluk yaşayan vatandaşlar için fırsat sunan Yenimahalle Belediyesi, her eğitim döneminde yüzlerce ilçe sakinine okuma yazma öğretiyor. Öte yandan eğitime katılarak başarılı olan kursiyerlere MEB onaylı okuma yazma sertifikası da veriliyor.

Kurslardan faydalanmak isteyen vatandaşlar 11-22 Eylül tarihleri arasında YENİMEK noktalarından ve 344 08 98/6474 numaralı telefondan detaylı bilgiye ulaşarak derslere kayıt yaptırabiliyor.

5 bin vatandaş okuma yazma öğrendi

YENİMEK’te meslek edinme ve kişisel gelişim için her yıl binlerce vatandaşın eğitim aldığını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Kurs merkezlerimizi ilçemizin 21 farklı noktasında konumlandırdık. Böylece, YENİMEK ile hayatına renk katan, arkadaşlık, komşuluk ilişkilerini geliştiren ve bunun yanında meslek edinerek gelir sağlayan binlerce yurttaşımız var. Bugüne kadar hayatında okuma yazma öğrenme şansını bulamayan 5’binin üzerinde Yenimahalleli okuma yazmayı YENİMEK ile öğrendi. Okumanın ve öğrenmenin yaşı yok. Okuma yazma bilmeyen ve öğrenmek isteyen her yurttaşımızı kurs merkezlerimize bekliyoruz” dedi.

Foto Galeri