Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Önce Kep Attılar Sonra Bowling Oynadılar
Önce Kep Attılar Sonra Bowling Oynadılar

Yenimahalle Belediyesi’nin Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) bünyesinde gerçekleştirilen okuma yazma kursunda eğitim alan öğrenciler mezuniyet sevinci yaşadı.

2022-2023 eğitim dönemini başarıyla tamamlayarak okuma-yazma öğrenen 70 kadın Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet töreninde önce kep attı sonra bowling oynadı.

Okuma yazma öğrenmenin mutluluğunu yaşayan kursiyerler için düzenlenen mezuniyet törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar, Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras ve belediye meclis üyeleri katıldı.

5 bin vatandaş okuma yazma öğrendi

Fatma Pöge’nin (54) şiir okuması ve Zennuş Başer’in (63) kendi hazırladığı teşekkür konuşması ile başlayan mezuniyet töreninde eğitimini başarı ile tamamlayan kadınlara seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle’de eğitimli, okuyan, sorgulayan bireylerin sayısının artması adına durmaksızın çalışıyor, yatırımlarımızı bu yönde planlıyoruz. Ülkemizde çeşitli sebeplerden ve imkansızlıklardan ötürü birçok vatandaşımız okuma yazma bilmiyor. YENİMEK bünyesinde gerçekleştirdiğimiz eğitimlerle bugüne kadar 5 bine yakın vatandaşımız okuma yazma öğrendi. Göreve geldiğimiz günden bu yana eğitime büyük önem veriyoruz. Amacımız ilçemizde eğitim kalitesinin yükselmesi. Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün düşüncelerini esas alıyor ve ülkemizin ileriye gitmesinin tek yolunun kaliteli ve çağdaş eğitimde görüyoruz” dedi.

Tören sonrası bowling

Konuşmaların ardından mezun olan kursiyerler Başkan Yaşar’a çiçek takdim ederek hep bir birlikte kep atmanın mutluluğunu yaşadı. Mezuniyet töreni sonrasında Armada AVM’nin yolunu tutan çiçeği burnunda mezunlar, eğlencenin tavan yaptığı bowling salonunda gönüllerince eğlendi.