Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Serada Kışa Hazırlık
Serada Kışa Hazırlık

2012 yılında Yakacık Mesire Alanı içerisine kurulan 600 metrekarelik seraya ek olarak 2 bin 300 metrekarelik bir sera daha inşa eden Yenimahalle Belediyesi, 2023 yılının son aylarına yaklaşırken çiçek üretimine hız verdi.

Kendi serasında kendi işçisi ile çiçek üreten belediye, yazlık çiçeklerin ardından kışlık çiçeklerin de üretimine başladı. Yenimahalle’nin kışa rengarenk gireceğini kaydeden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “İlçemize diktiğimiz çiçeği Yakacık'ta kendimiz üretiyorduk, daha fazla üretim yapabilmek için seramızı büyüttük. Yenimahalle'nin sokaklarını, parklarını daha az maliyetle birbirinden güzel çiçekler süslemeye devam edecek” dedi.

Kış çiçekleri Yenimahalle’yi süsleyecek

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Ankara'nın en yeşil ilçesi olan Yenimahalle'nin sokak ve parklarına, 2023’ün kış aylarında 100 bin hercai menekşe ve 15 bin süs lahanası dikecek.

Öte yandan 2023 yılında 16 bin adet fidan diken Yenimahalle Belediyesi ekipleri yaz boyunca ilçe genelinde mevcut 450 adet park, yeşil alan ve fidanlıkta zirai ilaçlama yaparken gelen talepler doğrultusunda da tretuvar ağaçları ve kamu kurumu bahçelerine de zirai ilaçlama yaptı.

2024 çiçek üretim hazırlıklarına da start veren ekipler, serada özenle yetiştirilen yazlık ve kışlık toplam 300 bin çiçek ve 10 binden fazla fidanı da 2024 yılında toprakla buluşturacak.