Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Yenimahalle’de Kahve Festivali Başlıyor
Yenimahalle’de Kahve Festivali Başlıyor

Kahve tutkunları Yenimahalle’de buluşacak

Birbirinden renkli etkinliklerle Yenimahallelileri sıcak yaz akşamlarında bir araya getiren Yenimahalle Belediyesi, geleneksel olarak düzenlediği Kahve Festivali’nin 3’üncüsünü Ragıp Tüzün Parkı’nda yapacak.

22 Temmuz Cumartesi günü başlayacak ve iki gün sürecek olan Kahve Festivali’nde, vatandaşlar birbirinden leziz kahveleri tadarken, kahvenin geçmişten günümüze tarihsel yolculuğunu da hazırlanacak sunumlar eşliğinde öğrenme fırsatı bulacak.

Kahve severlere müzik eşliğinde tadım keyfi

Yaklaşık 20 firmanın katılım sağlayacağı Geleneksel Kahve Festivali’nde, 3’üncü nesil kahve nedir ve nasıl sunulur, evde nitelikli kahve pişirme teknikleri, filtre kahve yapmanın püf noktaları gibi merak edilen teknikler kahve tutkunlarına aktarılacak. Yenimahalle sakinlerine keyifli bir yaz akşamı yaşatacak olan Kahve Festivali’nde, YENİMEK Keman Korosu, Yenimahalle Belediyesi Gençlik Korosu ve Yenimahalle Belediyesi Kent Orkestrası’nın muhteşem konseri de kulakların pasını silecek.

TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisiyle renklenecek olan festivalde, 2 gün boyunca ebru, cam ve kurabiye, pasta atölyeleri de meraklılarını ağırlayacak.  

Vatandaş keyifli bir akşam geçirsin istiyoruz

Vatandaşların keyifli ve kaliteli vakit geçirmeleri için bunun gibi birçok etkinlik düzenlediklerini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Düzenlediğimiz bu etkinlikler ekonomik olarak sıkıntılı bir süreçten geçen sektör temsilcilerine ve evlerinde bunalan vatandaşlara moral vermesi açısından büyük önem taşıyor. Sadece Yenimahalleli vatandaşların değil tüm başkent sakinlerinin güzel bir yaz akşamı geçirmesini hedefliyoruz. Tüm vatandaşlarımızı Kahve Festivalimize bekliyoruz” dedi.