Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Yenimahalle Sivil Savunmadan Deprem Tatbikatı
Yenimahalle Sivil Savunmadan Deprem Tatbikatı

Yenimahalle Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta gerçekleşen, 11 ilde büyük yıkıma sebep olan ve 53 binden fazla vatandaşın ölümüne neden olan deprem felaketinin yıl dönümünde arama kurtarma tatbikatı düzenledi.

Yıkım kararı alınan Yenimahalle Halide Edip Lisesi’nde gerçekleştirilen tatbikata Yenimahalle Belediyesi Arama Kurtarma (YENAR), Sivil Savunma Uzmanları Derneği (SISUD), AFAD, KURT-AR, ADAK ve BAKUT ekiplerinden oluşan 85 kişilik arama kurtarma personeli katıldı. Deprem felaketinin yıl dönümünde depremde ölen vatandaşlar için anma programının yanında deprem felaketinden önce alınması gereken önlemler ve deprem sonrasında kurtarma tatbikatı düzenlendi.

Acıları unutmadan hazır olmalıyız

6 Şubat depreminin tüm ülke yurttaşlarında derin yaralar açtığının altını çizen Yenimahalle Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı yetkilileri “Asrın felaketi milletimizin el ele vermesiyle asrın birlikteliğine dönüştü. Belediyemize bağlı tüm birimler depremin ilk gününden itibaren bölgeye yardım için intikal etti. Yenimahalle Belediyesi Sivil Savunma uzmanlığı olarak arama kurtarma ekibimizle ilk günden itibaren bölgede var gücümüzle çalıştık. Depremin yıl dönümü olması nedeniyle yaşanan acıların unutulmaması ve olası felaketlere hazır olunması amacıyla YENAR, SISUD, AFAD, KURT-AR ve BAKUT ekipleri olarak hep birlikte anma programı ve tatbikat düzenledik. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımızı rahmetle yad ediyor, ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyoruz” dedi.