Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Yenimahalle Üsküdar'ı 2 Farkla Geçti
Yenimahalle Üsküdar'ı 2 Farkla Geçti

2023-2024sezonu Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde yoluna emin adım adımlarla devam eden Yenimahalle Belediyesi SK, ligin10’uncu haftasında Üsküdar Belediyesi ile karşılaştı. Yenimahalle’nin melekleri,heyecanın tavan yaptığı maçtan 39-37 galip ayrıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda oynanan ve iki takımında alkış toplayan mücadelesine sahne olan maça Yenimahalle Belediyesi; Gülcan,Betül, Demet, Dila, Hatice,Sena Nur ve kalede Selen yedisi ile çıktı. Maça hızlı başlayan ve farkı ilk dakikalardan itibaren 5’e çıkaran altın kanatlı melekler soyunma odasına 23-17 önde girdi. İkinci yarıda da kontrolü elden bırakmayarak hızlı ataklarla sonuca ulaşmayı başaran Yenimahalle, Gülcan ve Sena Nur’un etkili oyunu ile mücadeleyi galibiyetle tamamladı.

GMKA’da hentbol keyfi tavan yaptı

Özellikle maçın son dakikalarında karşılıklı atılan gollerle seyirciye unutulmaz bir hentbol keyfi yaşatan mücadelede Yenimahalle Belediyesi’ne galibiyeti getiren goller; Gülcan ve Sena Nur (8), Betül ve Sevgi (6), Dila (5), Hatice (3), Demet (2), Elif (1) ile geldi.

11’inci hafta mücadelesi Bursa’da yapılacak

Kazanılan galibiyetle Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde 12 puanla 4’üncü sıraya oturan Yenimahalle Belediyesi, 19 Kasım Pazar günü Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile Mudanya Spor Salonu’nda karşılaşacak.