Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Yenimahalle Üsküdar'ı Tek Farkla Geçti
Yenimahalle Üsküdar'ı Tek Farkla Geçti

2022-2023sezonu Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Yenimahalle Belediyesi SK, Lig’in 15’inci haftasında evinde karşılaştığı Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü mücadelesinden 29-28 galip ayrıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’nde oynanan, heyecanın tavan yaptığı ve başından sonuna kıyasıya mücadeleye sahne olan maça Yenimahalle’nin melekleri Gülcan, Merve, Hatice, Betül, Funda, Halise ve kalede Selen yedisi ile çıktı.

Selen kurtardı Reyhan attı

Türkiye’yi yasa boğan 6 Şubat Kahramanmaraş deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşların anısına saygı duruşu ile başlayan maçın ilk dakikasından itibaren etkili savunma ve hızlı hücum taktiğini uygulayan Yenimahalle Belediyesi, soyunma odasına 17-13 önde girdi.

İkinci yarının başlamasıyla birlikte Üsküdar Belediyesi’nin bulduğu fırsatları golle sonuçlandırarak farkı kapatmasına rağmen oyun disiplininden kopmayan Yenimahalle’nin melekleri, heyecan dolu karşılaşmada yıldızlaşan Reyhan’ın attığı 13 golün ve kaleci Selen’in maç boyunca yaptığı muhteşem kurtarışların katkısıyla galibiyete ulaşmayı başardı. Maçın ilk dakikasından itibaren adeta kalesini gole kapatan Selen ve Reyhan’ın yakaladığı fırsatları golle sonuçlandırması seyircilere heyecan dolu bir maç izleme fırsatını sundu.

Gökhan Adıgüzel ve İldeniz Kaygusuz ikilisinin yönettiği karşılaşmada Yenimahalle Belediyesine galibiyeti getiren goller;Reyhan (13), Funda (5), Merve (3), Elif, Hatice, Gülcanve Betül (2) ile geldi.

Melekler Yalıkavak maçı öncesi moral depoladı

Üsküdar Belediyesi galibiyeti ile Lig’in son 2 karşılaşmasına moral depolayan Yenimahalle Belediyesi, sonrakini maçını 13 Mart 2023 tarihinde Bodrum Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda Armada PraxısYalıkavak Spor ile yapacak.