Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Yenimahalle'nin 10'uncu Kütüphanesi Kapılarını Açtı
Yenimahalle'nin 10'uncu Kütüphanesi Kapılarını Açtı

İlçenin dört bir yanında hizmete açtığı kütüphanelerle eğitime tam destek veren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ile birlikte Tepekule’de yapımı tamamlanan Rüştü Asyalı Kütüphanesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Geniş arşiv olanağı

İlçenin 10’uncu kütüphanesinde YKS, LGS, KPSS sınavlarına hazırlanan ve evinde ders çalışma ortamı bulamayan Şentepeli öğrencilere sessiz, temiz ve güvenli bir ortamda kitap okuma, ders çalışma imkânı sağladıklarını söyleyen Yaşar, “Kütüphanelerimiz sabah 09.00’dan akşam saat 20.00’ye kadar açık. Yapımı tamamlanan 11’inci kütüphanemiz ise Cumhuriyet Akademisi içerisinde bulunuyor ve 24 saat açık olacak. Yenimahalle’nin kütüphaneleri ilçe sakinlerimiz tarafından yoğun ilgi görüyor” dedi.

Eğitim desteğine devam edeceğiz

Yenimahalle’de eğitime büyük yatırım yapıldığının da altını çizen Başkan Yaşar, “Konu eğitim olduğu zaman tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bu doğrultuda ilçemizin 11 ayrı noktasına kütüphane yaptık. Aydınlık geleceğe giden yolda çocuklarımızın donanımlı bir şekilde yetişmesi için eğitim desteğine devam edeceğiz” diye konuştu.

Foto Galeri