Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Yenimahalle'nin Minik Sakinlerine Karne Hediyesi
Yenimahalle'nin Minik Sakinlerine Karne Hediyesi

Yenimahalle Belediyesi ilçenin minik sakinlerine karne hediyesi olarak ücretsiz yüzme kursu düzenliyor. İlçede ikamet eden 4-14 yaş arasındaki tüm çocuklar belediyenin tam donanımlı yüzme havuzlarında yüzmeyi ücretsiz öğrenecek. 17 Şubat-10 Mart tarihleri arasında verilecek yüzme kursları için kayıtlar başladı.

5 farklı noktada yüzme kursu

Yarıyıl tatilinde Çocuk Tiyatro Festivali ile 20 bine yakın çocuğu tiyatro ile buluşturan Yenimahalle Belediyesi, Evrensel Değerler Çocuk Müzesi’nin kapılarını da çocuklara ücretsiz açtı. Öte yandan tatil boyunca YENİMEK Sanat ve Eğlence Atölyeleri’nden de ücretsiz faydalanan çocuklar için şimdi de yüzme keyfi başlıyor.

Şentepe’de bulunan Prof. Dr. Mehmet Haberal Yüzme Havuzu, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yer alan Bülent Ecevit Yüzme Havuzu, Batıkent’te yer alan Hacı Sabancı ve Turgut Özakman Yüzme Havuzları ile Ata Mahallesi’nde bulunan Ata Yüzme Havuzu’nda verilecek olan ücretsiz eğitimler 17 Şubat tarihinde başlayıp 10 Mart’ta sona erecek. Kurslara katılmak isteyen ilçe sakinleri kendi bölgesinde bulunan havuzlarakayıt yaptırabilecek.

Sosyal bireyler yetiştirmeliyiz

Tatil boyunca çocuklar için birçok etkinliğin düzenlendiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Türkiye’yi aydınlık ve çağdaş bir geleceğe taşımanın yolu iyi bir eğitimin yanı sıra çocuklarımızın tam donanımlı, kendine güvenen, sosyal bireyler olarak yetişmesinden geçmektedir. Düzenlediğimiz ara tatil kurslarında geleceğimiz olan çocuklarımızın hem öğrenmelerini hem de sosyalleşerek keyifli vakit geçirmelerini istedik. Çocuklarımızla ilgilenelim, onları vatanına milletine hayırlı bireyler olarak yetiştirelim. Yenimahalle Belediyesi olarak yatırımı her zaman çocuklarımıza yani geleceğimize yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

Foto Galeri