Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Yenimahalle'ye 100.Yıl Cumhuriyet Koruluğu
Yenimahalle'ye 100.Yıl Cumhuriyet Koruluğu

Yenimahalle Belediyesi, Ata Mahallesi’nde “100. Yıl Cumhuriyet Koruluğu” oluşturdu. 10 dönüm alanda ıhlamur, dut, akçaağaç ve huş gibi 1000’e yakın yapraklı ağacın toprakla buluşturulduğu törende, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da vatandaşlarla birlikte ağaç dikti.

Başkan Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinden düzenlenen ağaç dikim törenine; CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, anaokulu öğrencileri ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

Batıkent’te ne varsa Ata Mahallesi’ne de yaptık

Ata sakinleriyle birlikte ağaç diken Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “2009’da göreve geldiğimde Ata Mahallesi’nde bir metre kaldırım yoktu, bir tane yeşil alan yoktu. Evlerin de yüzde 70’i boştu. O günden bugüne eşit hizmet anlayışıyla Batıkent’e ne yaptıysak buraya da yaptık. Verdiğim tüm sözleri tuttum. 15 senedir hiçbir yeşil alanı başka amaçla kullandırmadık. Sadece Ata Mahallemize 40’a yakın park yaptık. Kreş, yüzme havuzu, semt birimi, sağlık ocağı, YENİMEK kurs merkezi yaptık. Burada ikinci bir sağlık ocağı ihtiyacı var ve Nisan ayında onunda temelini birlikte atacağız ve Haziran ayında da açılışını yapacağız” dedi.

Yenimahalle’de ranta değil halka yatırım var

İlçe sakilerine seslenen CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl de “Ranta değil halka yatırım yapan bir başkanınız var. Yenimahalle bu konuda çok şanslı. Hemen her gün yeni bir yatırımın açılışı için Yenimahalle’ye geliyoruz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Ata Mahallesi Muhtarı Cem Gürkan ise ”Ata Mahallesi,Yenimahalle’ye en uzak mahalle olmasına rağmen diğer mahallelere ne yapıldıysa bizim mahallemize de eksiği yok fazlası yapıldı, yapılmaya da devam ediyor” diyerek Başkan Fethi Yaşar ve emeği geçenlere mahalle sakinleri adına teşekkür etti.