Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Basın ve Yayın Müdürlüğü
Basın ve Yayın Müdürlüğü
Görev ve Sorumluluklar

Belediyemizin yaptığı hizmetlerden vatandaşlarımızın yararlanması, haberdar olunması, gündemin takip edilmesi ve bilgilendirmeyi sağlamakBasın ve Yayın Müdürlüğü’nün asli görevleri arasındadır. Gelişen teknoloji ile birlikte muhabirlerimiz tarafından yapılan tarafsız haberlerin ivedi bir şekilde internet, yazılı ve görsel medyada yer almasını sağlamak hedeflerimizi oluşturmaktadır.

Gazetelerde yayınlanan Belediyemiz hakkında çıkan haberlerin arşivlenmesi ve vatandaşlarımızın sorunlarının hızlı bir şekilde giderilmesi için ilgili yetkililerin haberdar edilmesi açısından görev ve sorumluluklarımızın önemi daha da artmaktadır.

Yenimahalle Belediyesi’nin şeffaf belediyecilik anlayışını halkımıza iletmek, prensiplerimiz arasındadır.

Belediyemizin çalışmalarını muhabirlerimiz aracılığıyla haber haline getirip, basın kuruluşlarına ileterek tanıtımımızın yapılması sağlanmaktadır. Gazete, televizyon, radyo ve ajanslar gibi medya organlarıyla ilişkilerimizin geliştirilmesi için iletişim kanallarından etkin bir biçimde yararlanması sağlanmaktadır.

Gazeteciler, medya mensuplarının davet edilmesiyle birlikte ilçemize yapılan hizmetlerle yenilenen beldemizin tanıtılması amaçlanmaktadır.

Geleneksel hale gelen Basın Futbol turnuvasıyla kurumlar, medya ve gazetelerde görev yapmakta olan mensupların kaynaşması sağlanmaktadır.

Basında belediyemiz ile ilgili çıkan haberlerin düzenli olarak takip edilmesiyle, hakkımızda yapılan asparagas haberlerin düzeltilmesi sağlanmaktadır. Belediyemizin çalışmalarını kamuoyuna etkin biçimde duyurabilmek için bültenler hazırlanmaktadır. İnternet ağı üzerinden oluşturulan web sayfamızın düzenli bir şekilde güncellenmesi görev ve sorumluluklarımız arasındadır.

Misyon
Faaliyetlerimiz, duyurularımız ve tanıtımımız ile ilgili tarafsız haberler yapılarak halkımızın bilinçlenmesini sağlamak.
Vizyon
Şeffaf Belediyecilik anlayışını görsel, yazılı medya ve internet aracılığıyla halkımıza iletmek.