Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

Destek Hizmetleri Müdürlüğü
Destek Hizmetleri Müdürlüğü
Görev ve Sorumluluklar

Destek Hizmetleri Müdürlüğü olarak Belediyemizdeki tüm birimlere ve vatandaşlarımıza hizmet vermekle sorumlu ve yetkiliyiz.

Bu çerçevede sorumluluğumuzun bilincinde olarak öncelikle Başkanlık Makamı tarafından verilen görevleri ve diğer Müdürlükler ile vatandaşlarımızdan gelen talepleri Yönetmeliğimiz doğrultusunda en kaliteli ve en hızlı şekilde yerine getirmeyi amaçlıyor ve çalışmalarımızı bu şekilde yönlendiriyoruz.

Müdürlüğümüzce, Belediyemizin güvenlik, bakım-onarım, temizlik, ulaşım, iletişim, ısınma ve danışma gibi ihtiyaçlarını sağlamak görevlerimiz arasında olup, eksiksiz hizmet vermek için gereken çaba gösterilmektedir. Yaptığımız işleri verimli ve kaliteli olarak yerine getirmek Müdürlüğümüzün hizmet anlayışıdır.

Misyon
Belediyemizin kalite politikası doğrultusunda gerek çalışanlarımıza, gerekse vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmaktır. Müdürlüğümüzün hizmet binası ve diğer Belediye birimlerine mevcut birimleri ile her türlü destek ve hizmetini vermek, konusuyla ilgili olarak diğer Müdürlüklere danışmanlık hizmeti vermektir. Görev ve sorumlulukları ana maddeler halinde sıralanmıştır.
Vizyon
Bilgiyle, sevgiyle çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza hep destek olmak.

İhale İşlemleri Şefliği: 


1- Müdürlüğümüzün ihale uygulamalarını yürütmek, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu uyarınca mal, hizmet ve yapım işlemlerini ilgili Kanun, Tüzük ve Yönetmelik hükümleri gereğince zamanında, ekonomik ve şeffaf bir ortamda yürütmek ve sonuçlanmasını sağlamaktır.


İç Hizmetler Şefliği: 
  

1-Başkanlık hizmet binamız ile bağlı birimlerin güvenliği vardiyalı olarak sağlanmaktadır. Belediye Hizmet binamızın güvenliği açısından tüm giriş ve çıkış kapılarına kamera yerleştirilmiştir. Ayrıca personel ve vatandaşların giriş ve çıkışlarının kontrol altında tutulması için turnike sistemi kullanılmaktadır. 

2-Belediyemize ait perde, masa örtüsü, İş önlüğü, havlu gibi malzemeler çamaşırhanemizde 1 personelimiz tarafından yıkanarak ütülenmektedir. Belediye hizmet binamızın temizliği hizmetli personellerimiz tarafından yapılmakta iken, personel yetersizliğinden dolayı ilgili Kanun ve Yönetmelikler doğrultusunda personel hizmet alımı yapılarak daha etkin ve verimli hizmet verilmektedir. 

3-Belediye hizmet binamızın ısınmasını sağlayan kazan dairesinde 1 personelimiz ile hizmet verilmektedir. Hidrofor dairesinde rutin kontroller yapılarak, ufak çaplı sıhhi tesisat, kapı, pencere gibi arızalarda bu personelimiz tarafından onarılmaktadır. 

4-Hizmet binamızdaki tüm birimlerin elektrik arızalarını 2 personelimiz gidermektedir. 

5-Belediyemizin iç ve dış haberleşmesini 16 hatta aynı anda cevap verebilecek kapasiteye sahip otomatik sesli yanıt sistemi bulunmaktadır. Ayrıca santralimizde görevli 1 teknisyen ve 3 yardımcı personelimiz tarafından telefon ve telefon hatlarının arızaları ile abonelik işlemleri yapılmaktadır.

6-Diğer Müdürlüklerin Telefon, su, doğalgaz ve elektrik abonelik işleri 1 personel tarafından yürütülmektedir.

7- Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan Camilerin, Mescitlerin temizliği ile Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan yaşlılara yönelik çalışmalar ev temizliği ve teknik destek (Sıhhi tesisat ve elektrik arızalarının giderilmesi) Müdürlüğümüz personellerince gerçekleştirilmektedir.

Ulaşım Hizmetleri Şefliği:

 

1- Belediyemizin hizmet alanının çok geniş olması nedeniyle büro dışında kalan işler için Müdürlüğümüze bağlı Ulaşım Hizmetleri Şefliğinde birimlerden gelen talepler doğrultusunda ulaşım hizmetleri sağlanmaktadır.

 

2- Ulaşım hizmetlerinin bir bölümü araç kiralama hizmet alımı ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, hizmet binası dışında görev yapan birimlerin ulaşım hizmetleri için gelen talepler doğrultusunda değerlendirilerek ilgili birimlere araç tahsisi yapılmaktadır.

 

3- Vatandaşlarımızın Ankara içi, Ankara dışı cenaze hizmetlerinde ulaşım personellerimizce sağlanmaktadır.

 

4- Belediyemiz ve Türk Hava Yolları A. O. arasında imzalanan protokole istinaden hava yolu ile cenaze taşımacılığı yaptırılmaya devam edilmektedir.

 

5- Bölgemizdeki okullar ve sivil toplum örgütlerinden gelen talepler doğrultusunda Belediye imkânları doğrultusunda araç tahsisi yapılmaktadır.

 

6-Belediyemiz sınırları içerisinde ikamet eden böbrek hastalarına haftada iki gün diyaliz servisi tahsis edilerek ulaşımları sağlanmaktadır.