Sosyal Belediyecilik Anlayışına Sahip Mutlu Bir İlçe

İşletme ve İştirakler Müdürlüğü
İşletme ve İştirakler Müdürlüğü
Görev ve Sorumluluklar

Belediyemizin misyon ve vizyonları arasında yer alan sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla belediyemizce işletilen Kapalı Yüzme Havuzları ve Spor Merkezlerinin işletilmesi, hizmetlerimizden faydalananlar ile belediyemiz arasındaki koordinasyonu sağlayarak en kısa zamanda ihtiyaçlara cevap vermek ve katılımcılık politikasıyla hep birlikte en iyiye ulaşmayı sağlamak. Belediyemiz düğün salonları , yemekhane servisi, kuaför salonları, misafirhane ve çay ocaklarının işletilmesi, bu işletmelerden faydalananlara kaliteli ve güler yüzlü hizmetin verilmesini sağlamak. Belediyemiz bütçe içi ve bütçe dışı işletmelerinin ana faaliyet konularında hizmet vermelerini sağlamak. Kamu yararıyla birlikte aynı zamanda kamu kaynağı dengesini de gözeterek işletmelerdeki fiyat politikalarının belirlenmesi amacıyla Belediye Başkanına sunum yapmak ve Belediye Meclisinin onayına sunmak.

Misyon
Belediyemizin bütçe içi ve dışı işletmelerinin hizmetlerinde şeffaflık , uygulamada adalet ve eşitlik, eğitimde kaliteli sürdürülebilirlik ve belediye kaynaklarının ilgili mevzuatlar çerçevesinde etkin, ekonomik ve verimli kullanılmasını sağlamak ve gözetmek.
Vizyon
Dünyaca tanınan Yenimahalle, işletmeleri ve hizmetleriyle dünyaca örnek alınan Yenimahalle Belediyesi, kaliteli ve güler yüzlü hizmetlerle mutlu olan insanların daimi olması.

İŞLETME İŞTİRAKLER MÜDÜRLÜĞÜ YÖNETMELİĞİ